Menu Zamknij

BRAMY GARAŻOWE – STEROWANIE I NAPĘDY

Car near the automatic garage door

Projektując i urządzając nasze domy, zmagamy się najczęściej z dużą ilością różnego rodzaju trudności i problemów. Musimy dopilnować poprawnej realizacji wielu głównych założeń, jak i tych mniejszych i bardziej szczegółowych. Nie powinniśmy pozwalać sobie na półśrodki, gdyż mogą one zawarzyć na jakości i komforcie naszego życia przez wiele następnych lat.

Jeżeli posiadamy samochód lub planujemy wejść w jego posiadanie, jedną z ważniejszych do podjęcia decyzji jest urządzenie garażu i dopasowanie do niego odpowiedniej bramy.Najnowszy wpis na blogu salonu Makra-2 w Łodzi, dotyczy właśnie bram garażowych oraz tego na czym powinniśmy się skupić podczas doboru jej do naszego domu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do lektury.

Rodzaje bram garażowych

Mówi się, że mężczyźni często dbają o własne samochody lepiej niż o cokolwiek innego. Ich pielęgnacja oraz warunki przechowywania muszą stać na najwyższym poziomie. Kobiety z kolei, potrzebują często wiele miejsca na magazynowanie różnych drobiazgów oraz wszelkich akcesoriów domowych. Dlatego garaż stanowi często bardzo ważny element naszych domów. Jedną z podstawowych decyzji podczas projektowania garażu, jest dobór do niego odpowiedniej bramy. Bramy garażowe wpływają zarówno na bezpieczeństwo, jak i na estetykę naszego domu. Są dostępne w najróżniejszych profilach oraz kolorach, tak by można je było dopasować do swoich preferencji oraz wyglądu pozostałej części posesji. Niektóre firmy, jak np. przedsiębiorstwo Gerda, posiadają w swojej ofercie skompletowane zestawy pasujących do siebie drzwi zewnętrznych oraz bram garażowych. Ich budowa powinna być nadzwyczaj solidna, aby była w stanie ochronić naszych dobytek przez ewentualnym, niepożądanym dostępem. Istnieje kilka rodzajów oraz typów bram garażowych. Najpopularniejsze z nich to bramy segmentowe, roletowe i uchylne. Każdy ze wspomnianych rodzajów bram ma swoje zalety. Bramy segmentowe, dzięki pionowemu otwarciu, pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca i umożliwiają parkowanie przed samym garażem. Bramy roletowe, instalowane są bez użycia prowadnic sufitowych, co pozwala zaoszczędzić więcej miejsca w środku garażu. Natomiast bramy uchylne, charakteryzują się stosunkowo niską ceną bez jednoczesnej wyraźnej straty na ich jakości. Trzeba jednak pamiętać, że aby zainstalować bramę uchylną musimy posiadać odpowiednio długi podjazd. Poszczególne rodzaje bram, będziemy opisywać szerzej w kolejnych wpisach na naszym blogu.