Menu Zamknij

DRZWI I SYSTEMY ANTYWŁAMANIOWE

metal door handle on wooden door

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa poczucie bezpieczeństwa. Na co dzień korzystamy z różnych rozwiązań, mających nam zapewnić je w naszych biurach, domach oraz mieszkaniach. Jednym z nich jest montowanie solidnych i profesjonalnych drzwi antywłamaniowych.

Aby zabezpieczyć się w jeszcze bardziej kompleksowy sposób, instalujemy drzwi antywłamaniowe, pełniące jednocześnie funkcję antypożarową. Zapraszamy do lektury naszego wpisu na blogu salonu Makra-2 w Łodzi, dotyczącego właśnie różnego rodzaju drzwi przeciwpożarowych.

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w zabezpieczaniu naszych biur, mieszkań oraz domów. Solidność ich wykonania oraz specjalna metalowa powłoka, zapewniają skuteczność w ochronie zarówno przed włamaniami, jak i przed pożarami. Charakteryzują się one wysoką ognioodpornością, dymoszczelnością oraz nierdzewnością. Często wyposaża się je również w dźwignie antypaniczne oraz elektrorygle i zamki elektryczne. Istnieje też możliwość dopasowywania szczegółów ich konstrukcji oraz instalacji do zindywidualizowanych potrzeb każdego klienta. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży drzwi przeciwpożarowe muszą spełniać narzucone drogą prawną wymogi. W pierwszej kolejności, muszą stanowić skuteczną osłonę od miejsc objętych pożarem oraz uniemożliwiać dostęp potencjalnym włamywaczom. Ich zainstalowanie znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo i pozwala uniknąć konsekwencji różnego rodzaju nieszczęśliwych wypadków.