Menu Zamknij

GŁÓWNE ZALETY ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Makra2-drzwi-okna-parapety-rolety-bramy-garazowe-sejfy-odbojniki-logo-rolety

Rolety zewnętrzne najczęściej montowane są w nowoczesnym budownictwie, chociaż można je zamontować na każdym typie okien zarówno w budynkach wykańczanych, jak i remontowanych. Stanowią zabezpieczenie przed słońcem, hałasem i zanieczyszczeniami. Wybierając rolety zewnętrzne antywłamaniowe, można dodatkowo zwiększyć ochronę naszego domu przed nieproszonymi gośćmi. Rolety zewnętrzne – zgodnie ze swoją nazwą – montowane są po zewnętrznej stronie okna.

Najważniejsze korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych

  • Rolety zewnętrzne zapewniają poczucie prywatności. Po zaciągnięciu rolet można zwiększyć poczucie prywatności w domu lub mieszkaniu. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku okien, które znajdują się tuż przy chodniku. Za sprawą solidnych rolet można skutecznie ograniczyć widoczność, więc uniemożliwić przypadkowym przechodniom wgląd do naszego mieszkania.
  • Uniwersalne zastosowanie. Rolety zewnętrzne mogą być zamontowane w różnych typach okien – zarówno w oknach fasadowych, jak i dachowych. W przypadku rolet zewnętrznych do okien dachowych należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich prowadnic, które umożliwią otwieranie i zamykanie pancerza pod odpowiednim kątem.
  • Ochrona przed słońcem. Rolety zewnętrzne doskonale zabezpieczają przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Gwarantują całkowite zaciemnienie.
  • Ochrona przed hałasem. Rolety zewnętrzne zapewniają również ochronę akustyczną. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które mieszkają w pobliżu ruchliwych ulic lub w centrum miast.
  • Izolacja termiczna. Jak już zostało wspomniane, rolety zewnętrzne chronią przed padaniem promieni słonecznych bezpośrednio na szybę, więc ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń. W upalne dni po zasłonięciu rolet można zachować przyjemny chłód w pomieszczeniach. Z kolei w miesiącach zimowych zasłonięte rolety ograniczają straty ciepła. Dodatkowo żaluzje zewnętrzne chronią przed wiatrem, mrozem, deszczem, zamieciami śnieżnymi.
  • Możliwość zastosowania rolet antywłamaniowych. Rolety antywłamaniowe to specjalny rodzaj rolet, które są znacznie bardziej solidne, wykonane z trwałych materiałów i wyposażone w odpowiednią konstrukcję, która zapewnia zabezpieczenie przed włamaniami.