Menu Zamknij

JAKĄ FUNKCJĘ PEŁNIĄ ODBOJNIKI DO DRZWI?

Close-up elements of the interior of the apartment. Metal chrome door stopper on laminate floor

Każdy z nas zna tę sytuację: świeżo pomalowana ściana i nagła chwila nieuwagi… Po gwałtownie otwartych drzwiach pozostaje nieestetyczne zadrapanie lub wgłębienie. Tymczasem w prosty sposób można uniknąć takiego zdarzenia. W naszym wpisie przedstawiamy zalety odbojników do drzwi.

Drobiazg, który ma znaczenie

Nie zawsze jesteśmy w stanie zadbać o to, aby nasze drzwi zostały ostrożnie otworzone. Niekiedy sami nie zdajemy sobie sprawy z własnej siły, gdy w niekontrolowany sposób pchniemy ich skrzydło. Innym razem rozbawione dzieci żywiołowo otworzą drzwi na oścież, a czasami nieprzewidziany przeciąg szarpnie ich skrzydłem. W każdej z tych sytuacji skrzydło uderza gwałtownie o ścianę lub inną powierzchnię, pozostawiając szpecącą rysę lub wgłębienie. Usunięcie zniszczenia wymaga użycia farby czy innego środka, a często i tak pozostaje widoczny ślad.

Trudno zapobiec takim sytuacjom, ale możemy się zabezpieczyć przed ich skutkami. Umieszczone w określonej odległości odbojniki powstrzymają pchnięte drzwi, nie dopuszczając do uderzenia. W ten sposób zostanie ochroniona powierzchnia ściany czy mebli, a tym samym także nasz komfort psychiczny. Odbojnik do drzwi nazywany także stoperem to drobny, często niezauważalny element. Jednak jego przydatność potrafi być nieoceniona. Nic dziwnego, że wcześniej czy później decydujemy się go zamontować w domu lub biurze.

Mały pomocnik do każdego wnętrza

Proponowane przez naszą firmę odbojniki amortyzowane są nie tylko funkcjonalnym urządzaniem, ale też gadżetem o dużych walorach dekoracyjnych. Mogą być dostępne w formie prostopadłościanu lub walca, a więc będą ciekawą ozdobą wnętrza, nie zakłócając jego wystroju. Wykonane z nierdzewnej stali pasują do pomieszczeń urządzonych zarówno w tradycyjnym, jak i w nowoczesnym stylu. Wykorzystany materiał sprawia, że stoper jest odporny na uderzenie, a jego powierzchnia nie ulega odkształceniu. Aby odbojniki należycie chroniły skrzydło drzwi i powierzchnię ściany lub mebli, zostały powleczone gumowanymi elementami pozwalającymi zamortyzować siłę uderzenia.

Odbojniki są przygotowane do zastosowania przy drzwiach wewnętrznych otwieranych na zewnątrz pomieszczenia lub do jego środka. Stabilność i przydatność zapewnia przytwierdzenie do podłoża. Ich przydatność jest nieograniczona. Z powodzeniem można je umieszczać we wnętrzach prywatnych oraz firmowych, a one w dyskretny sposób zapewnią ochronę każdej ścianie.