Menu Zamknij

MONTAŻ BRAMY GARAŻOWEJ KROK PO KROKU

brama-garazowa

Brama garażowa to ważny element wykończeniowy, który powinien nie tylko stylistycznie pasować do domu, ale też zapewniać bezinwazyjne użytkowanie. Ponad 80% inwestorów decyduje się w tym przypadku na bramę garażową segmentową, która zapewnia m.in. znakomitą izolację cieplną oraz dobrze zabezpiecza przed włamaniami. Jak dokładnie wygląda jej montaż?

Cechy charakterystyczne bram segmentowych

Ten typ bram montowany jest od wewnętrznej ścienny garażu, bez znaczenia pozostaje więc to, jakie wymiary oraz kształt ma nadproże. Kolejną cechą jest poruszanie się segmentów na prowadnicach co sprawia, że krawędzie są w pełni szczelne, co jest bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym. Bramy te mogą także w różny sposób się otwierać: do góry lub w bok, w zależności od tego, który wariant będzie bardziej korzystny z praktycznego punktu widzenia.

Montaż bram segmentowych

Pierwszym etapem procesu montażowego jest tymczasowe przykręcenie szyny, umieszczanej przy dolnym wzmocnieniu bocznej prowadnicy w celu stabilizacji, przy czym właściwy montaż rozpoczyna się od podłogi do której mocuje się profile boczne. Następny krok to dokręcenie górnych prowadnic do bocznych szyn, zaś samą prowadnicę podwiesza się do stropu, co dodatkowo usztywnia konstrukcję bramy garażowej. Już na tym etapie możliwy jest także montaż samych segmentów, który należy rozpocząć od podłogi. Zadanie to ułatwiają fabrycznie ulokowane otwory przeznaczone na blachowkręty, które znacząco przyspieszają pracę. Następny krok stanowi osadzenie rolek do zawiasów zewnętrznych, a także zamontowanie otworu do ryglowania bramy. Duże znaczenie tuż po montażu segmentów ma dodatkowo ustawienie naciągu sprężyn, aby segmenty otwierały się w odpowiedni sposób. Istotne jest też przymocowanie stalowej linki do dolnego segmentu, przy czym linka ta musi zostać przełożona przez rolkę w sprężynie, a następnie zamocowana do górnej ościeżnicy. Próbne otwarcie na tym etapie pozwoli ocenić, czy element ten został dobrze wyregulowany i brama garażowa działa w sposób prawidłowy.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty bram segmentowych, m.in. uznanych marek Krispol oraz Big Tor. Naszym klientom oferujemy dodatkowo bezpłatne pomiary oraz zapewniamy szeroką gamę wariantów wykończenia bram.