Menu Zamknij

MOSKITIERY. NIEZAWODNA OCHRONA PRZED OWADAMI

mosquito net

Wiosna i lato to dla większości z nas ukochane pory roku. Mają tylko jedną wadę – niechciane wizyty bzyczących intruzów. Przed ich odwiedzinami skutecznie chronią moskitiery. Dlatego nie warto zwlekać z ich montażem, ale wcześniej proponujemy zapoznanie się kilkoma podstawowymi informacjami na ich temat.

Owadom mówimy: STOP!

Moskitiery stanowią rozwiązanie, które ma z jednej strony blokować owadom czy pająkom dostęp do naszych wnętrz, ale z drugiej strony nie powinny nam utrudniać codziennego funkcjonowania. Istotę ich konstrukcji stanowi siatka o gęstym rozkładzie oczek. Zwyczajowo umieszcza się moskitiery w oknach. Dostępne są też modele pozwalające ochronić duże okna balkonowe. Zaletą moskitier jest to, że w prosty i bezpieczny sposób ochronią nas, naszych bliskich, ale też domowe zwierzęta przed kontaktem z różnymi owadami, których ugryzienie czy jad wiążą się z nieprzyjemnymi skutkami, a w przypadku osób uczulonych wręcz zagrażającymi życiu. Moskitiery pozwalają również zadbać o czystość we wnętrzach, ponieważ gęsty splot ich siatki uniemożliwia przedostanie się pyłków czy nasionek unoszących się latem w powietrzu. Montując moskitiery w oknach, unikamy korzystania z innych środków ochrony przed insektami, zwłaszcza szkodliwych preparatów chemicznych.

Jak wybrać moskitierę?

Zadowolenie z zastosowania moskitiery wiąże się z jej skutecznością. Przeszkodą dla insektów będzie tylko właściwie dopasowana moskitieraNajlepiej sprawdzają się egzemplarze wykonane na wymiar. Nawet jeśli sami zdecydujemy się na przycinanie siatki moskitiery, trzeba pamiętać, że musi ona odpowiadać otworowi okiennemu, aby można było ją właściwie napiąć. Ponadto moskitiera powinna szczelnie przylegać do ramy okiennej, nie może więc odstawać czy się falować. Nierówna powierzchnia siatki stwarza ryzyko przerwania jej ciągłości, a wówczas nie będzie ona spełniała swojej funkcji. Wśród dostępnej oferty znajdziemy modele mocowane do taśmy z rzepami. Popularne są też wersje rozpięte na metalowej ramce, którą z łatwością doczepia się do profilu okna. Innym rozwiązaniem będą moskitiery zaczepiane na magnes. Do okien balkonowych należy wybrać moskitiery przesuwane lub rozsuwane, aby nie utrudniały przemieszczania się pomiędzy domem a balkonem czy tarasem. Jeśli wybierzemy moskitiery z materiału najlepszej jakości, to zyskamy ochronę przed owadami, ale też nasz dom nie straci walorów estetycznych. W przypadku wątpliwości warto zwrócić się po fachową poradę.