Menu Zamknij

OKNA PCV DO DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH

okna (1)

Dobre okna PCV w domach energooszczędnych powinny być przede wszystkim szczelne. Oczywiście to żadna ciekawostka, każdy właśnie tej cechy poszukuje w oknach. Niestety nie wszystkie modele są w stanie zaoferować nam szczelności na wysokim poziomie. A jeśli jej nie ma w przypadku budynku energooszczędnego, to niestety nie spełnia on właściwie swoich kluczowych zadań.

Okna w bardzo dużym stopniu wpływają na tzw. akumulacyjność domu, która oznacza zdolność do magazynowania ciepła przez obiekt. W przypadku domów energooszczędnych kluczowe znaczenie ma nie tylko odpowiedni dobór parametrów okien, ale również ich prawidłowe rozmieszczenie względem stron świata, a także profesjonalnie przeprowadzony montaż.

Dobór solidnych okien do domu energooszczędnego

Okna z PCV z powodzeniem nadają się do domów energooszczędnych. Szczególnie dobrze sprawdzają się trzyszybowe okna. Zapewniają dobrą izolację akustyczną i cechują się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła, spełniając tym samym normy dotyczące energooszczędności.

Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór okien energooszczędnych. Wykonane są z dobrej jakości materiałów, zapewniają komfort termiczny, zatrzymują ciepło wewnątrz i chronią przed chłodem. Chociaż koszt trzyszybowych okien energooszczędnych jest nieco wyższy niż okien standardowych, to jednak wpływają one na ograniczenie kosztów ogrzewania podczas późniejszego użytkowania. Oszczędności, jakie można poczynić po zamontowaniu tego rodzaju okien, mogą znacząco przekroczyć cenę zakupu okien, zatem można uznać to rozwiązanie za trafioną inwestycję. Pamiętać należy przy tym, że okna montuje się nie na kilka, lecz kilkadziesiąt długich lat, więc w pierwszej kolejności zawsze warto zwracać uwagę na ich jakość.

Odpowiedni dobór okien PCV do energooszczędnych domów może znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania. Aby jednak tak się stało, należy zwrócić uwagę nie tylko na współczynnik przenikania ciepła, ale również przepuszczalność promieniowania słonecznego. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku tzw. bilans energetyczny. Przed zakupem okien warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi parametrami okien, natomiast ich montaż zlecić profesjonalnym fachowcom, gdyż nieumiejętne wykonanie montażu może obniżyć ich właściwości termiczne.