Menu Zamknij

OKNA Z PCV, A STOLARKA Z INNYCH MATERIAŁÓW

Part of window,samples in

Każdy budynek powinien stanowić zamkniętą bryłę, która oddziela nas od świata zewnętrznego, z którym nie chcemy przecież tracić kontaktu. Dlatego wybór okien nie powinien być dziełem przypadku. Wiemy, że okno ma zapewnić izolację, komponować się ze stylem architektonicznym budynku. Warto zatem wiedzieć, jakimi cechami odznaczają się modele okien dostępnych w ofercie.

Tradycyjne drewno czy nowoczesne aluminium?

Podążanie za trendami ekologicznymi oraz usilne starania, by być jak najbliżej natury, sprawiły, że okna wykonane z drewna cieszą się sporym zainteresowaniem. W drewnie od zawsze dostrzega się cechy surowca szlachetniejszego, bo pochodzącego wprost z natury. Do produkcji okien wykorzystuje się przeważnie łatwo dostępne drewno sosny bądź dębu, co zapewnia im elegancki, ponadczasowy wygląd. Jednak, wybierając okna wykonane z tego materiału, trzeba być gotowym do nakładów pracy związanych z utrzymaniem ich w nienagannym stanie. Od konserwacji zależeć będzie ich funkcjonalność, a więc właściwości izolujące. Należy pamiętać, że z racji technologii wytwarzania okna drewniane są dość ciężkie i mało elastyczne. Niestety, ale niefachowo osadzone, mogą być podatne na działanie wilgoci. Okna drewniane podnoszą prestiż budynku, który wymaga poniesienia odpowiednich kosztów. Równie atrakcyjnym, choć przybliżającym ku nowoczesności rozwiązaniem, są okna aluminiowe. Okna wykonane z tego materiału idealnie będą wpisywały się w styl modernistycznego budownictwa, zwłaszcza w nurty tak modnego minimalizmu czy industrializmu. Imponująco wyglądają przeszklenia dużych powierzchni właśnie z okien aluminiowych w nowoczesnych bryłach. Jednak nie powinno ujść uwadze, zwłaszcza właścicieli budynków mieszkalnych to, że okna tego typu odznaczają się niekorzystnymi właściwościami izolacyjnymi. Instalując je, należy się liczyć z tym, że nie zatrzymają one ciepła wewnątrz domu, a zatem zwiększą się wydatki na jego ogrzewanie.

Dlaczego warto wybrać okna PCV?

Mimo poszukiwania różnych rozwiązań w zakresie stolarki okiennej, wciąż atrakcyjnym rozwiązaniem pozostają okna wykonane z tworzywa sztucznego. Ich atutami są właściwości izolacyjne, gdzie nie mają konkurencji w energooszczędności. Okna PCV łatwością montażu przewyższają inne typy, ponieważ są lekkie i elastyczne. Nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji ani tym bardziej konserwacji, a wykazują długoletnią przydatność, ponieważ są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci. Trójszybowa struktura oraz wyposażenie w zestaw uszczelek odgradzają wnętrza również od hałasu czy działania wiatru. Ponadto dzięki wciąż ulepszanym rozwiązaniom pod względem walorów estetycznych, a nawet dizajnerskich nie ustępują wykonanym z drewna lub aluminium. Niekwestionowanym atutem okien wykonanych z PCV pozostaje wciąż atrakcyjna cena, dlatego, zanim podejmą Państwo decyzję, to zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.