Menu Zamknij

PODSTAWOWE RODZAJE ROLET WEWNĘTRZNYCH

view through the window of a hotel room in amsterdam

Rolety wewnętrzne to jedna z najczęściej stosowanych osłon okiennych zarówno w naszych domach i mieszkaniach, jak i różnego typu obiektach usługowych. Zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem, ograniczają wgląd do wnętrz osobom znajdującym się na zewnątrz, stanowią istotny element aranżacji wnętrza. Są również bardzo wygodne w obsłudze. W naszej ofercie można znaleźć kilka różnych rodzajów rolet zewnętrznych od renomowanych producentów. W tym artykule krótko scharakteryzujemy najpopularniejsze z nich.

  • Rolety tekstylne

To zdecydowanie najchętniej wybierany rodzaj rolet wewnętrznych. Do głównych zalet, które zachęcają klientów do wyboru właśnie tego rozwiązania, zaliczamy przede wszystkim bardzo duży wybór, estetyka oraz przystępne ceny. Tego rodzaju rolety mogą być wykonane z różnych tkanin o wielu kolorach. Nie ograniczają dostępu do światła słonecznego, a jednocześnie zapewniają uczucie prywatności we własnym domu czy mieszkaniu. Wybierając dobrej jakości rolety tekstylne, możemy oczekiwać długotrwałego, bezproblemowego użytkowania. Są wytrzymałe, solidne i łatwe w utrzymaniu czystości.

  • Rolety rzymskie

To stosunkowo nowe rozwiązanie, które jednak bardzo szybko zyskało sobie liczne grono zwolenników. Również wykonane są z różnych rodzajów tkanin, ale ich konstrukcja opiera się na połączonych ze sobą pionowych taśmach, które podczas zwijania układają się w równomierne fałdy. Mechanizm działania tych rolet opiera się na sterowaniu łańcuszkiem. Obsługa rolet rzymskich jest bardzo prosta. Zarówno po rozwinięciu, jak i po zwinięciu tworzą bardzo ciekawy efekt wizualny i to jeden z głównych powodów, dla których coraz więcej klientów decyduje się właśnie na ten rodzaj rolet wewnętrznych. Świetnie prezentują się w salonie czy jadalni, ale z powodzeniem mogą być zamontowane również w innych pomieszczeniach, w których chcemy zastosować dekoracyjne i funkcjonalne osłony okienne.

  • Żaluzje plisowane

Najczęściej nazywane są po prostu plisami. To jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów osłon okiennych. Zachwycają przede wszystkim pod względem funkcjonalności. Wykonane są z materiału przeplecionego sznureczkami, a ich montaż odbywa się bezpośrednio na ramie okiennej. Najbardziej specyficzna dla tej konstrukcji jest zasada działania, ponieważ można je regulować zarówno od dołu, jak i od góry. Z powodzeniem nadają się do zastosowania nawet na oknach o nietypowych kształtach.