Menu Zamknij

SEKRET POPULARNOŚCI BRAM GARAŻOWYCH

Moderne Einfahrt mit Beton-Wänden und Garage mit Automatik-Tor

O bramie garażowej powinieneś pomyśleć już na początkowym etapie budowy swojego domu. Ma ona duży wpływ na to, czy będziesz mógł w komfortowy sposób korzystać z garażu i wygodnie parkować samochód. Jest ona także elementem, który musi komponować się z wyglądem ze stylem całego domu. Nowoczesne bramy garażowe są idealnie dostosowane do potrzeb wymagających użytkowników i umożliwiają doskonale wykorzystać przestrzeń dostępną w garażu.

Bramy segmentowe – wygoda i funkcjonalność

To obecnie bardzo popularne modele bram. Zbudowane z prostokątnych paneli bramy są świetne do garaży nawet o niewielkim metrażu. Ich konstrukcja chowa się pod sufitem, co oznacza, że nie trzeba dysponować miejscem na bocznych ścianach czy dużym podjazdem. Jeśli jednak jesteś właścicielem garażu, w którym nie ma możliwości konstrukcyjnych na zastosowanie tego typu bramy (np. ze względu na niskie nadproże), możesz wybrać opcję segmentową boczną. Jej płaszczyzna podczas otwierania jest wówczas przesuwana na jedną lub dwie ściany wewnętrzne pomieszczenia.

Oprócz tego bramy segmentowe wykonane są z tworzyw charakteryzujących się dobrymi parametrami, jeżeli chodzi o izolację akustyczną oraz cieplną. Istnieje też możliwość zamówienia bramy, która swoim wykończeniem będzie komponowała się z kolorem elewacji domu. Przy wyborze bramy można także zastanowić się nad montażem drzwi bocznych do garażu. Dzięki temu będziesz mógł szybko do niego wejść, nie otwierając przy tym całej konstrukcji. Na pewno okaże się to pomocne w sytuacji, kiedy np. wjazd zostanie zastawiony przez samochód.

Bramę do garażu można oczywiście otwierać ręcznie, jednak standardem jest montowanie automatycznych mechanizmów – napędów – działających na pilota. Szybko docenisz rozwiązanie, które pozwoli Ci zaparkować auto bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Nowoczesne bramy garażowe to nie tylko jeden z najistotniejszych elementów budynku. To także gwarancja pełnego komfortu, funkcjonalności oraz oszczędnego wykorzystania przestrzeni.