Menu Zamknij

SPECYFIKA OKIEN TRZYSZYBOWYCH PCV

poddasze

Dobór odpowiednich okien do domu czy mieszkania to bardzo ważna kwestia. Po pierwsze, jest to inwestycja na lata. Po drugie, okna powinny cechować się szeregiem istotnych parametrów, które będą mieć bezpośredni wpływ na późniejszy komfort mieszkania.

Chociaż na rynku mamy dość spory wybór, a producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, oferując modele o różnych wymiarach, a nawet kształtach, które stworzone są z wielu niezawodnych materiałów, wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim okna PCV. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka istotnych korzyści wynikających z zastosowania trzyszybowych okien PCV.

Kiedy warto postawić na trzyszybowe okna PCV?

Coraz częściej w ofertach renomowanych producentów znajdziemy solidne okna trzyszybowe. To właściwie już standard w przypadku domów energooszczędnych, ale sprawdzą się również w budynkach pasywnych. Nowoczesne rozwiązania przyczyniają się do tego, że współczynnik przenikania ciepła w oknach jest stosunkowo niski, zatem bardzo dobrze wypełniają one swoją funkcję. Standardowe okna dwuszybowe nie są w stanie osiągnąć tak dobrych parametrów, więc coraz częściej właściciele nowoczesnych, energooszczędnych domów wybierają właśnie trzyszybowe odpowiedniki.

Jeśli jednak decydujemy się na trzyszybowe okna PCV, należy dokładnie sprawdzić, czy cały dom posiada odpowiednią izolację termiczną. Jeżeli w budynku znajdują się tzw. mostki termiczne, przez które ucieka ciepło (np. w ścianach lub podłogach), a więc podnosi się zapotrzebowanie energetyczne, same okna nie rozwiążą problemu.

Okna trzyszybowe wyróżniają się dobrą jakością i energooszczędnością. Decyduje o tym szereg różnorakich czynników, począwszy od doboru dobrej jakości materiałów, poprzez konstrukcję, aż po precyzyjne wykonanie. Kluczowe znaczenie mają nie tylko szyby, ale również solidna rama, najlepiej dodatkowo wzmocniona, a także idealnie dopasowane uszczelki, które będą zapewniać skuteczną ochronę przed wiatrem i chłodem.

Okna trzyszybowe sprawdzą się doskonale szczególnie w przypadku domów i mieszkań ogrzewanych prądem elektrycznym, gazem ciekłym i olejem opałowym.