Menu Zamknij

Marka drzwi – szczegół czy ważne kryterium przy zakupie?

drzwi

Marka drzwi to szczególnie istotne kryterium wyboru drzwi, zarówno, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, jak i przeciwpożarowe. Renomowany producent bowiem zagwarantuje ich trwałość oraz wytrzymałość. Sprawdź, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru różnego rodzaju drzwi oraz jaką rolę przy wyborze spełnia ich marka.

Jak wybierać drzwi wewnętrzne?

Wybierając drzwi wewnętrzne należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • sposób ich otwierania,
  • stopień ich przeszklenia,
  • okucia,
  • materiał, użyty do produkcji,
  • markę.

Przede wszystkim drzwi wewnętrzne powinny pasować swoim wyglądem do reszty wystroju pomieszczenia. Z drugiej strony, powinny nie tylko komponować się z całością, lecz również posiadać oryginalne akcenty. Warto również zwrócić uwagę na sposób ich otwierania, aby wiedzieć, ile miejsca zajmą w pomieszczeniu.

Wewnętrzne drzwi rozwieralne przeznaczone są do dużych pomieszczeń, natomiast składane zajmą dużo mniej miejsca. Ponadto istnieją drzwi harmonijkowe, pojedyncze lub podwójne oraz wahadłowe. Do małych pomieszczeń wybierajmy drzwi z dużą ilością przeszkleń, dzięki czemu pokój stanie się bardziej doświetlony. W pomieszczeniach, w których zależy nam na zachowaniu intymności, zastosujmy drzwi pełne.

Kolejnym kryterium wyboru drzwi wewnętrznych jest materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Najlepiej sprawdzą się drzwi wewnętrzne z drewna litego lub klejonego. Płyty drewnopochodne wiórowe, pilśniowe, MDF i HDF to kolejne materiały, wykorzystywane do produkcji drzwi wewnętrznych.

Zwróć także uwagę na markę drzwi. Oferujemy Państwu drzwi wewnętrzne od znanych i cenionych producentów, takich jak DRE, Voster, BarańskI, Invado, Polskone, Eclisse, Porta. Wszystkie cechuje wysoka jakość stosowanych materiałów, wytrzymałość, solidność, funkcjonalność. Gwarantują ochronę przed przeciągiem, dobrą izolację cieplną oraz ochronę przed hałasem.

Czym się kierować, wybierając drzwi zewnętrzne?

Podczas wyboru drzwi zewnętrznych, kryterium estetyczne jest równie ważne, co w przypadku drzwi wewnętrznych, lecz nie powinno przesadzać o wyborze. Drzwi zewnętrze powinny bowiem zabezpieczać wnętrze domu przed zimnem i włamaniami, gwarantując bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Nie należy jednak całkowicie zapominać o ich wyglądzie: zadbaj o to, aby pasowały do elewacji oraz pokrycia dachowego, stanowiąc wizytówkę posesji.

Specjalne wzmocnienia i felc antywłamaniowy, a także dobrej jakości zamki z kilkoma ryglami zapewnią z kolei bezpieczeństwo. Ważne są również trwałe, solidne materiały, z których wyprodukowano drzwi. W końcu należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Im niższy, tym większa będzie termoizolacyjność zakupionych drzwi. 

Oferowane przez nas drzwi zewnętrzne najlepszych marek są solidne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce, silny wiatr i mróz. W naszej ofercie posiadamy między innymi drzwi tak znanych i cenionych producentów, jak Delta, Gerda czy Polstar. Są to marki, gwarantujące najwyższą jakość drzwi.

Szczególną uwagę na markę producenta warto zwracać także podczas wybierania drzwi przeciwpożarowych, gdyż jedynie dobry, solidny producent zagwarantuje bezpieczeństwo ich użytkownikom. Oferowane przez nas drzwi metalowe przeciwpożarowe są solidne i wytrzymałe. Zastosowane w nich systemy uzyskały certyfikaty uznanych laboratoriów, dlatego mogą być Państwo spokojni, że spełniają one wymogi prawne. Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty różnego rodzaju drzwi znanych, renomowanych marek.