Menu Zamknij

Rolety w wersji mini, czyli kilka słów o roletkach

roleta na oknie

Ograniczenie dostępu światła czy też chęć zachowania prywatności to najczęstsze powody montażu rolet wewnętrznych. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że każdy może znaleźć osłonę, która nie tylko spełni jego oczekiwania względem funkcjonalności, ale również i estetyki. Jednym z popularnych rodzajów rolet są tzw. mini roletki. Rolety w wersji mini skutecznie ograniczają dostęp światła, a jednocześnie w porównaniu z innymi modelami są stosunkowo tanie. Jakie inne zalety je wyróżniają? Sprawdźmy, co jeszcze przemawia za popularnością mini roletek.

Czym charakteryzują się rolety w wersji mini?

Największą zaletą rolet w wersji mini jest ich bezinwazyjny montaż. Tego rodzaju rolety montuje się bezpośrednio na ramie okiennej, bez konieczności wykonywania otworów w ścianie. Aby je zamocować, nie potrzeba narzędzi ani też nie trzeba posiadać szczególnej wiedzy w zakresie prac montażowych. Zakup rolet w wersji mini jest zatem dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie łatwy montaż oraz nie chcą tracić czasu na prace domowe. Dużym atutem rolet w wersji mini jest też możliwość ich dopasowania do okien o różnych wymiarach. Mini roletki w Łodzi dostępne w ofercie naszej firmy Makra2 wyposażone są też w regulowane zatrzaski, które umożliwiają ich precyzyjny montaż niezależnie od tego, jaką grubość mają ramy okienne.

Rolety w wersji mini wykonywane są z dobrej jakości materiałów, które nie wchłaniają zanieczyszczeń oraz nie blakną pod wpływem promieniowania słonecznego. Materiał jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia. Mini roletki łatwo utrzymać w czystości, gdyż nie wymagają od domowników specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Poza niewymagającym montażem rolety w wersji mini wyróżnia też prosta estetyka. Mini roletki pasują do większości wnętrz i stylów. Sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Dzięki ich bogatej kolorystyce można dobierać rolety w różnych odcieniach, które będą doskonale współgrały z dominującą kolorystyką wnętrz lub też będą akcentem przełamującym monotonię.